Zdrowe jedzenie dla niemowlaka

niemowlak

Każdy rodzic chce, by jego dziecko zdrowo rosło i rozwijało się zdrowo. Niestety, pierwsze miesiące życia dziecka nie ułatwiają nam wykonywania tego zadania. Wśród wielu problemów, na jakie natrafiają rodzice niemowląt, jednym z poważniejszych jest ten dotyczący rozszerzania diety i prawidłowego karmienia malucha. Tymczasem to wcale nie musi być trudne. Przekonało się o tym już zresztą wielu rodziców.

Czego potrzebuje niemowlę?

W zależności od tego, czy karmimy dziecko piersią czy też mlekiem modyfikowanym, w 4 lub 6 miesiącu życia zaczyna ono potrzebować czegoś więcej. To czas, w którym należy rozpocząć rozszerzanie diety. O ile na początku nie jest to raczej zadaniem trudnym, wymaga bowiem od nas jedynie podawania niewielkich ilości coraz to nowych warzyw czy owoców, o tyle, później, kiedy to dziecko może już spożywać całe posiłki bezmleczne zaczynają się problemy.

Często bowiem nie wiemy dokładnie w jakich proporcjach podawać poszczególne produkty i jak je ze sobą łączyć. Trudno nam również skomponować dania, które byłyby nie tylko zdrowe, ale również pyszne. Na szczęście, w dzisiejszych czasach rodzice nie są pozbawieni sami sobie. Eksperci od żywienia niemowląt wydają obecnie wiele poradników. Co więcej, możemy obecnie korzystać również z gotowych produktów o optymalnie dopasowanym do potrzeb maluchów składzie. To spore ułatwienie. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować z gotowania samodzielnie przygotowanych dla dziecka dań. Wbrew pozorom, stworzenie ciekawych i smakowitych przepisów dla niemowląt nie musi być wcale zadaniem trudnym do wykonania.

Skąd brać inspirację?

W przypadku żywienia niemowląt repertuar produktów, z których możemy korzystać wciąż jest bardzo ograniczony, choć oczywiście systematycznie się rozszerza. Z tego powodu wiele rodziców wciąż podaje te same dania nie wiedząc zbytnio, co mogliby zaoferować swojemu dziecku, by było to dla niego bezpieczne.

Tymczasem nawet z podstawowych, dozwolonych w diecie niemowlaka produktów można wyczarować wiele smakowitych dań zarówno obiadowych, jak i słodkich deserków.

Aby mieć inspirację do zdrowego gotowania swojemu dziecku warto sięgnąć po przepisy na niemowląt. Są one dostępne zarówno w książkach dla rodziców, jak i na blogach czy serwisach internetowych. Mamy więc naprawdę szerokie źródło informacji. Warto jedynie sprawdzać czy przepisy te zgodne są z wytycznymi lekarzy co do prawidłowego żywienia dzieci.

Podsumowując, prawidłowe żywienie niemowląt nie musi być niczym trudnym. W oparciu o porady doświadczonych specjalistów i ich wytyczne jakie produkty mogą znaleźć się w diecie dziecka bez trudu skomponujemy pełnowartościowe posiłki, które nie tylko dostarczą dziecku energii, ale również wszystkich niezbędnych witamin i składników odżywczych. Pomóc nam mogą w tym przepisy dla niemowląt, których w dzisiejszych czasach w sieci jest naprawdę sporo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *