Jakie inhalatory dla dzieci są najlepsze?

panthermedia_03003227

Jest to bardzo przydatne urządzenie w chwili, gdy nasze dziecko choruje. Pozwala na przeprowadzenie inhalacji, które są niezwykle skuteczne podczas takich chorób jak zapalenie oskrzeli, alergia, katar, czy kaszel. Są one coraz częściej polecane małym pacjentom. Jak wybrać najlepsze urządzenia dla dziecka? Na jakie parametry należy zwrócić szczególną uwagę?

Co to jest inhalator?

Jest to urządzenie, które wykorzystywane jest do inhalacji, która polega na aplikowaniu do pęcherzyków płucnych, a także drzewa oskrzelowego substancji leczniczych bądź soli fizjologicznej. Dzięki temu preparat leczniczy wprowadzany jest bezpośrednio do miejsca, w którym toczy się proces chorobowy. To sprawia, że leczenie jest szybsze, a co najważniejsze bardziej skuteczne, niż w przypadku przyjmowania syropów bądź tabletek. Co więcej, nie powoduje także skutków ubocznych dla organizmu.

Jakie wyróżnia się rodzaje inhalatorów?

Biorąc pod uwagę siłę, która odpowiada za rozpylanie aerozolu, wyróżnia się następujące rodzaje inhalatorów, a mianowicie:

  • pneumatyczne – aerozol powstaje w wyniku sprężonego gazu. Nie jest to jednak jedno urządzenie, a zestaw złożony z pojemnika z dyszą rozpylającą, który połączony przewodem powietrznym z kompresorem,
  • ultradźwiękowe – w tym przypadku aerozol powstaje w wyniku fali akustycznej. Jej źródłem jest głowica ultradźwiękowa,
  • siateczkowe – w tych urządzeniach aerozol powstaje z przeciskania płynnego preparatu przez wiele małych otworów. Jest to wymuszone drganiami, które charakteryzują się niską częstotliwością.

Różne rodzaje inhalatorów dla dzieci znajdziecie do wyboru na stronie  https://www.zdrowiewmodzie.pl/50-inhalatory-dla-dzieci.

Na jakie elementy należy zwrócić uwagę przy wyborze inhalatora dla dziecka?

Inhalatory dla dzieci powinny być wyposażone w miseczkę oraz ustnik. Niektóre urządzenia mają również maseczkę-smoczek. Takie rozwiązanie zastosowane jest specjalnie z myślą o niemowlętach. Jakie parametry są jeszcze istotne przy wyborze inhalatora?

Elementem, na który należy zwracać uwagę, jest przede wszystkim wielkość cząsteczek określana jako (MMAD), na które urządzenie rozbija preparat leczniczy. W związku z tym trzeba wybrać inhalator rozbijający lek na jak najmniejsze cząsteczki.

Istotna jest również prędkość przepływu powietrza. Jest to bardzo ważne w przypadku inhalacji małych pacjentów. Co więcej, inhalatory dla dzieci powinny charakteryzować się cichą pracą. Jest to bardzo ważne, ponieważ małe dzieci bardzo szybko niecierpliwą podczas określonego zabiegu. Głośny dźwięk jeszcze bardziej drażni malucha.

Bardzo ważna jest także frakcja respirabilna (FR). Określony parametr jest to odsetek cząstek aerozolu, których średnica jest mniejsza niż 5 mikronów. Są to elementy, które docierają do dolnych partii układu oddechowego.

Inhalatory dla dzieci powinny także charakteryzować się ciekawym wyglądem. Inhalator dla dziecka musi być kolorowy, mieć ciekawy kształt, powinien przypominać zabawki, przyciągnąć uwagę dziecka.

Co więcej, trzeba także zwrócić uwagę na dodatkowe elementy, przede wszystkim miseczki. Wielkość trzeba dopasować do twarzy dziecka. W przypadku, gdy jest więcej dzieci, należy kupić kilka miseczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *